Massu Ratsaklubi lugu

Kristi Roosi ja Poniga

Meie pere ja hobuste ühine lugu sai alguse 2005 aastal, kui ostsime abikaasaga Lääne-Eestis asuva Massu mõisa ja tõime mõisa tall-tõllakuuri esimesed 3 hobust. Unistasime tütrega sellest, et õpime ratsutama ja saame kodukandi metsades ja heinamaadel hobustega ringi rännata. Kui selgus, et ratsutamishuvilisi lapsi on ümbruskonnas veelgi, kasvas unistus suuremaks - ei rohkem ega vähem kui väikese ratsakooli suuruseks. Meie unelm sai tõelisuseks kui kohtusime ratsutamistreener Ann Meriste-White´ga ja asutasime Massu Ratsaklubi MTÜ eesmärgiga õpetada ratsutamist igas vanuses huvilistele. Tänaseks päevaks oleme ehitanud valmis ratsaspordikompleksi, kus on treenimiseks 2 liivaväljakut, maneež ja krossirada. Lisaks veel 2017 aastal renoveeritud kaasaegne tall ja 20 ha kopleid hobustele, kelle arv on kasvanud kolmelt 30-le. Hobuste heaolu ja ratsakompleksis valitseva korra eest hoolitseb Triin Kolõtšev. Alates 2017 aasta 1.oktoobrist tegutseb Massu Ratsaklubi MTÜ juures ka Haridus -ja Teadusministeeriumis registreeritud huvikool - Massu Ratsaspordikool, et anda lastele süsteemselt nii praktilist kui ka teoreetilist ratsutamisõpet.

Kristi-Carolina Reinmaa

Ratsaklubi ajalugu

oktoober 2005

Massu mõisa ost

oktoober 2005

aprill 2007

Esimesed kolm hobust

Ostame oma esimesed hobused Rona, Roseta ja Eksanta.

märts 2008

Vana talli renoveerimine

Vahetame tallil katuse ja ehitame sisse 5 boksi.

märts 2008

suvi 2011

Esimene ratsalaager

 Laagris on 8 last, kes jagavad 4 hobust ja ööbivad mõisapargis telkides.

sügis 2011

Tutvume ratsutamistreener Ann Meriste-White´iga

Leiame, et meie ühine soov on Läänemaa lastele ratsutamist õpetada.

sügis 2011

2012

Rajame maneeži

Ehitame endise koresöödahoidla ümber maneežiks.

aprill 2017

Huvikool ja soojendusväljak

Rajame võistluste läbiviimiseks soojendusväljaku ja asutame huvikooli Massu Ratsaspordikool MTÜ.

aprill 2017

2017 september

Uus tall

Renoveerime uue talli, kus on 25 boksi ja kõik muu vajalik hobuste heaks eluoluks.

Valgustus

2018. sügisel rajame valgustuse mõlemale ratsaväljakule. 

Meie inimesed

 

Maria Kivisoo treener

Maria hobusega hüppamas +372 556 400 46
maria.kivisoo(ät)gmail.com 

Ratsutamisega olen tegelenud juba väga väikesest peale olles siis vaid 3 aastane, kui ema otsustas mind õega Jüri talli trenni viia. 12 aastaselt hakkasin Veskimetsa Ratsaspordibaasis tõsisema ponispordiga Merle Annusververi valvsa silma all tegelema. Selleks hetkeks oli mul juba selge, et hobustest saab ka minu elukutse. Juunioriaastad sõitsin põhiliselt Raul Kauna käe all kolmevõistlejana ning läksin pärast kooli lõpetamist end sel alal ka Šotimaale täiendama. Tipptreenerite nagu Les Smith'i ja Carine Gevaert'i juhendamisel sai selgeks milline sõitja ja treener ma olla soovin. Nii sõites kui treenerina on mu prioriteediks turvalisus, millest tuleneb ka hobuse ja ratsaniku rütm ja lõdvestatus. Nende omaduste saavutamisel saab edasi mõelda, kas soovitakse ratsutada spordi või hobikorras. Samuti pean ülioluliseks teadvustamist, et ratsutamine on rangelt vabatahtlik ning hobuse heaolu peab olema alati tagatud.


Triin Kolõtšev tallitöötaja 

Triin kahe hobusega +372 567 085 33
triinkolotsev(ät)gmail.com
Mina hoolitsen igapäevaselt hobuste heaolu ja ratsakompleksi korrashoiu eest. Oma tööpäeva alustan ma hobuste söötmise-jootmisega ja bokside ning talliruumide puhastamisega. Vastavalt vajadusele ka ehitan või parandan elektriaedu, silun/kastan ratsaväljakute/maneeži pinnast, jne. Pealelõunal toon trennideks talli hobused, puhastan ja saduldan nad. Trennide lõppedes vaatan, et hobused tagasi õigetesse koplitesse saaksid ja koristan talli. Nii mulle, kui ka mu 2 tütrele meeldivad hobused väga!

Ratsaklubi olulisemad koostööpartnerid

on Scandagra Eesti, Keyflow Eesti, Germund Hulgi, Narma.ee, Reinmaa & Partnerid Advokaadibüroo, Lihula Konsum, Hobuhooldus, Surfhunt, Eesti Ratsaspordiliit, Kõmsi Rahvamaja.
partnerid_logo.jpg

Tule meile külla

Massu küla, Lääneranna vald

Pärnumaa 90111 

Vaata Google Maps 

Võta meiega ühendust

   info(ät)massuratsaklubi.ee

  Trennid: +372 5564 0046

  Üldinfo: +372 5283 434

Jälgi meie tegemisi

Facebookist ja instagrammist:

 

Telli meie uudiskiri!

Uudiskiri ratsalaagrite, võistluste ja ürituste kohta.

Search